top of page
  • Writer's pictureRoberts Līcis

TERMO VEĻA! Kā ģērbties piedzīvojumam

Updated: Mar 2, 2021

TERMO VEĻA


Termo veļa ir viena no vissvarīgākajām apģērba daļām. Tās galvenā funkcija ir saglabāt ķermeni sausu, "aizvadot" sviedrus un mitrumu no ādas. Kādēļ tas ir svarīgi? Jo mitrs cilvēka ķermenis izvada siltumu vairākas reizes ātrāk, kā sauss ķermenis. Šis ir būtiski pat vasarā, kad temperatūra nokrīt zem +20C vai vējainos apstākļos. Termo veļas iedalās 3 kategorijās - viegla, vidēja un bieza. Vieglāku termo veļu velk vasarā, smago ziemā. Protams tas arī atkarīgs no tā cik salīgs Tu esi. Mēs fokusēsimies uz vidēja biezuma termo veļu, bet principi attiecās arī uz pārējām veļām.


Labākais variants

Iegādājoties termo veļu, pievērs uzmanību lai tās sastāvā lielāko daļu veido sintētisks materiāls vai merino vilna. Šie abi materiāli, pēc savas struktūras daudz ātrāk žūs un neuzsūks šķiedrās sviedrus. Jo dārgāka un uzticamāka zīmola termo veļa, jo tā labāk tiks galā ar doto uzdevumu.


Veids: viegls (+20C un siltāk), vidējs (+20C līdz -10C), biezs (-10C un uz leju). Ja esi salīgs, tad labāk pērc biezāku termo veļu.


Materiāls: sintētika vei merino vilna


Piegriezums: brīvi pieguļošs (stipri pieguļošās paredzētas augstas slodzes aktivitātēm).

Pietiekoši garš, lai nosegtu mugurpusi un varētu iestūķēt biksēs. Veidots no plakanajām šuvēm, kuras atrodas vietās, kuras atrodas piemēram zem plecu līnijas, lai nespiestu, nesot mugursomu.


Cena: 40-100 eiro par vienu daļu (kreklu vai biksēm)


Uzticami, pārbaudīti zīmoli, pieejami Latvijā - Icebreaker, Marmot, Mico, Mammut, DevoldAlternatīva:

Bieži vien labu termo veļu par nelielu naudu var iegādāties Facebook āra ekipējuma grupās, andele.lv, humpalās. Pievēršot uzmanību materiāliem, var doties termo veļas meklējumos uz būvniecības veikaliem. Vajag tik sekot līdzi!


Pilnīgs nē!

Kokvilnas termo veļa ir tavs ienaidnieks! Kokvilnas termo veļa parasti ir vislētākā un sola brīnumus, bet neuzķeries! Kokvilna šķiedrās uzsūc mitrumu un žūst ļoti lēni, tādēļ tavs ķermenis būs mitrs un tev ļoti ātri sāks salt!"Jā, bet kāpēc viens termo veļas komplekts maksā 25 eiro, bet tajos dārgajos veikalos līdz pat 200 eiro?"Jo dārgāka un uzticamāka zīmola termo veļa, jo tā labāk tiks galā ar doto uzdevumu. Atslēga ir materiālā un detaļās. Lētās termo veļas būs veidotas no kokvilnas, dārgās no sintētikas vai merino vilnas. Lētās termo veļas būs šūtas uz principa "fiksi un lēti". Šuves parasti spiež, grauž, tās ir īsu/garu, ātri dilst... Dārgākas termo veļas būs šūtas kvalitatīvāk, piedomājot par lietotāja ērtumu un tās kalpos daudzus gadus. (manas Marmot un Icebreaker termo veļas kalpo jau 7 gadus!) Un atceries arī par apakšveļu, kokvilnas veļa ilgstošu aktivitāšu laikā var noberzt vērtīgākās lietas!
Comments


bottom of page