IMG_8116.jpg

PRETSPĒKS izturības pārgājieni

Mūsdienās liela daļa sabiedrības dzīvo augsta, ilgstoša stresa apstākļos, mierinot sevi ar neveselīgu uzturu un izklaidēm. Lai gan mēs zinām, ka viens no labākajiem līdzekļiem, kā cīnīties ar stresu un uzlabot savu dzīves kvalitāti ir aktīvi kustēties un sportot, tas netiek darīts. Vieniem nav laika vai ir citas svarīgākas lietas, citi nezin kā "pareizi" sportot vai vienkārši nevēlās izskatīties pēc "tizleņiem" citu priekšā.

Tādēļ mēs vēlējāmies izveidot aktivitāti, kura būtu tik aizraujoša, ka cilvēki aizmirstu par to, ka ir grūti un ''ko diez citi padomās''. Papildus tam, šai aktivitātei vajadzētu fiziski nodarbināt visu ķermeni un dot prieku dalībniekiem.

IMG_9185.jpg

Izturības pārgājiens ir paaugstinātas slodzes pārgājiens pa vidēji sarežģītu apvidu, kur ceļā dalībniekiem ir jāpārvar dabiski un mākslīgi radīti šķēršļi, kuri balstīti uz fizisko spēku, iemaņām un prāta spējām.

Izturības pārgājienā Tu pats/-i nosaki savu vēlamo slodzi un to, cik izaicinošu pārgājienu Tu vēlies.

Stiprini sevi emocionāli un fiziski

GRŪTĪBAS PAKĀPE Pretstatā tradicionāliem pārgājieniem, izturības pārgājienos nav vadītāja, tādēļ dalībnieks var brīvi izvēlēties sev vēlamo tempu un slodzi. Ja esi iesācējs, iesakām pirmajās reizēs neizžmiegt no sevis sulu! Ja esi pieredzējis un vēlies izaicinājumu, maršrutu vari iet uz laiku un papildus slodzi iegūt mugursomā nesot 5 - 15 kilogramu smagumu.

 

DISTANCE izturības pārgājieni norisinās 7 un 14 kilometru distancē. Distance ir marķēta un veidota cauri mākslīgiem un dabiskiem šķēršļiem. Dalībnieki pārvietojās pa meža ceļiem, takām un stigām.

LAIKS  distances paveikšanas laiks atkarīgs no dalībnieka spējām un pārvietošanās ātruma. Septiņu kilometru distanci ātrākie varētu pievarēt 2 stundās, bet 14 kilometru distanci 5 stundās.

ŠĶĒRŠĻI  maršrutā izvietoti dabiski un mākslīgi šķēršļi, kuri saistīti ar spēku, prasmēm un prāta spējām. Šķēršļi var iekļaut smagumu nešanu, grūšanu, vilkšanu, līdzsvara noturēšanu, rāpošanu, kāpšanu, mešanu, puzles, prāta mežģus, atmiņas uzdevumus un citus.

VIETA lai nodrošinātu dinamiskāko pieredzi, izturības pārgājieni norisinās vietās, kurās ir reljefs, meži, upes, ezeri un citi interesanti objekti. Izturības pārgājieni norisinās visā Latvijas teritorijā. Precīza vieta tiek paziņota pie atbilstošā izturības pārgājiena.

EKIPĒJUMS  lai sāktu doties izturības pārgājienā, nav nepieciešams specifisks ekipējums. Svarīgākais ir ērts apģērbs atbilstoši laika apstākļiem. Kājās velc pārgājiena vai sporta apavus. Līdzi ņem mugursomu, ūdeni un uzkodas. Sīkāk par nepieciešamo ekipējumu lasi bloga ierakstos.